Stadsplein, Amsterdam
Herbert Fiedler (1891-1962)
Stadsplein, Amsterdam
signed 'Fiedler' (lower left)
watercolour and gouache on paper
63 x 48.5 cm.
Stadsplein, Amsterdam
signed 'Fiedler' (lower left)
63 x 48.5 cm.
Provenance
Kunsthandel M.L. de Boer, Amsterdam, no. 10.415.
Else Valk