PROBABLY NEAPOLITAN, 18TH CENTURY

A POLYCHROME AND GILTWOOD CARVED WOOD HORSE

Wood
14 in. (35.6 cm) high
Provenance
Daniel Katz, London.

More from Property from the Estate of Eugene V. Thaw